Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Opeth
Idź do strony 1, 2, 3 ... 32, 33, 34  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #polecam pos?ucha?#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
olek
ma gadane


Dołączył: 16 Lut 2005
Posty: 654
Skąd: Pozna?

PostWysłany: Pon Lut 21, 2005 17:10    Temat postu: Opeth Odpowiedz z cytatem

dziwie sie, ze jeszcze nikt nie poruszyl tematu 'Opeth' . Plyty takie jak 'Damnation' 'Blackwater Park' czy 'Morningrise' to przeciez arcydziela. (produkcja Damnation - brak slow Smile )





PS. to dzieki Opeth zaczela sie moja przygoda z tworczoscia Steven'a Wilson'a hehe - kto by pomyslal...
_________________
When you have to shoot, shoot, don't talk
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ericdraven
nowicjusz


Dołączył: 21 Lut 2005
Posty: 36
Skąd: ??ck

PostWysłany: Pon Lut 21, 2005 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Udowodni?a ?e Opeth to nie banda ograniczonych metalowców ale muzycy otwarci na to co ich otacza i nie boj?cy si? eksperymentów

Jak na to co grali wcze?niej odwa?na decyzja
Damnation to p?yta z pierwszej 10-tki w ubieg?ym rocku

Wnioski - nie zamyka? si? w jednym stylu a muzyke dzieli? na dobr? i s?ab?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
trainman
CfO Beton


Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 1732
Skąd: wawa/jezow

PostWysłany: Pon Lut 21, 2005 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe a u mnie troche odwrotnie. to byl poczatek mojej fascynacji tworczoscia wilsona kiedy uslyszalem ze produkowal i udzielal sie na blackwater parku, co sprawilo, ze plyta szybko wyladowala na wiezy. a jak juz wyladowala, to nie schodzila przez uuu...

do dzis to dla mnie arcydzielo. zreszta, opeth (pierwsza 10. moich ulubionych zespolow) nagral arcydziel wiecej. od orchid poczynajac na damnation konczac. po prostu geniusz. dla mnie to chyba najwybitniejszy zespol metalowy (bo dt ani pos za metal nie uwazam, mozna by sie co prawda klocic ale.. Wink ), wyznacznik kierunku, a jakim powinien dazyc kierunek zeby zachowac to cos.

opeth tez kocham za niezwykla melodyjnosc. ich riffy moznaby sluchac w nieskonczonosc.. a najzabawniejsze jest jak po pewnym czasie lapiesz sie na tym ze nieswiadomie nucisz je albo gwizdzesz, po prostu cudo!

ogolnie - fascynacja. i jestem baardzo ciekaw co tez pokaza na ich najnowszym dziele (w marcu maja wejsc do studia! Very Happy Very Happy Very Happy )
_________________
when the music's over, turn off your calculator.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
ericdraven
nowicjusz


Dołączył: 21 Lut 2005
Posty: 36
Skąd: ??ck

PostWysłany: Pon Lut 21, 2005 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do Opeth ma to by? ekstremalnie metalowa p?yta
Co do DT to polecam Six Degrees Of Inner Turbulence ARCYDZIE?O szczególnie pierwsza p?yta muzyka co najmniej XXII-go wieku chocia? wi?kszo?? recenzji wspomina jakie? bzdety o przekombinowaniu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
paisse
bywalec


Dołączył: 05 Lut 2005
Posty: 271

PostWysłany: Pon Lut 21, 2005 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mnie zastanawia czy goscinny wystep Mikaela na Deadwing oznaczac bedziec pierwszy w historii Porków growling na p?ycie? Wink

Damnation uwielbiam, jedna z moich ulubionych "spokojnych" p?yt ostatnich lat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
karachay
bywalec


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 246

PostWysłany: Pon Lut 21, 2005 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, do Opeth przekona? sie nie mog? z jednego zasadniczego powodu - g?os Aekerfeldta. I nie chodzi tu wcale o growl, bo to ju? pomijam, ale o g?os jego jako woklaisty. Dra?ni mnie niestety. I cho?by dlatego Damnation po 2 przes?uchaniach zostawi?em w spokoju...

paisse napisał:
mnie zastanawia czy goscinny wystep Mikaela na Deadwing oznaczac bedziec pierwszy w historii Porków growling na p?ycie?


Masz trailera DW? Tam jest fragmenciczek z jego udzia?em, jak mniemam Wink
_________________
SHOW ME KIDNESS SHOW ME BEAUTY SHOW ME TRUTH
Powrót do góry
Zobacz profil autora
paisse
bywalec


Dołączył: 05 Lut 2005
Posty: 271

PostWysłany: Pon Lut 21, 2005 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karachay napisał:
paisse napisał:
mnie zastanawia czy goscinny wystep Mikaela na Deadwing oznaczac bedziec pierwszy w historii Porków growling na p?ycie?


Masz trailera DW? Tam jest fragmenciczek z jego udzia?em, jak mniemam Wink


nie mam, czekam na album w pe?nym wymiarze Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
je?ozwierz
bywalec


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 125
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Wto Lut 22, 2005 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie Opeth to te? rewelacja i to pod ka?dym wzgl?dem Very Happy istny fenomen w tej dziedzinie...

PS. A poza tym na palcach jednej r?ki (w porywach na dwóch i to z rezerw?) mo?na wyliczy? zespo?y graj?ce taki rodzaj muzyki i które maj? jeszcze przy tym bardzo wiele do przekazania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Wto Lut 22, 2005 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ericdraven napisał:

Co do DT to polecam Six Degrees Of Inner Turbulence ARCYDZIE?O szczególnie pierwsza p?yta muzyka co najmniej XXII-go wieku chocia? wi?kszo?? recenzji wspomina jakie? bzdety o przekombinowaniu


niestety musz? przyzna? racj? wy?ej wymienionym recenzjom - Six Degrees jest nie tylko przekombinowane ale najzwyczajniej w ?wiecie nudne... jesli porówna? ten album z takim opus magnum jak Scenes From A Memory to wi?kszo?? osób przyzna ?e Six Degrees wypada blado...

ale nie o Dream Theater mia?a to by? rozmowa a o Opeth...

s?ysza?em wszystkie p?yty tego zespo?u ale tylko trzy z nich trafiaj? mi naprawd? do gustu - Blackwater Park (na którym znajduje si? najwspanialsze nagranie Szwedów - The Drappery Falls... wspania?a muzyka, czyste arcydzie?o), Deliverance, które rzuca mnie na kolana produkcj? i wspominany ju? nieraz, nastrojowy album Damnation, idealny na listopadowe wieczory...
A co do g?osu Akerfeldta - no có?... dla mnie jest to jeden z najwspanialszych (obok wokalu Daniela Gildenlowa i Steve'a Hogharta) m?ski g?os ostatnich kilkunastu lat...

ericdraven napisał:

Co do Opeth ma to by? ekstremalnie metalowa p?yta


Dlaczego? Ja tam wol? ?eby ca?y czas mieszali style jak na Blackwater Park Wink
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
wososh
ma gadane


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 524
Skąd: KRAKO

PostWysłany: Wto Lut 22, 2005 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mikael jest ?wietnym wokalist?, zaryzykuje nawet i powiem, ?e mo?e lepiej sprawdzi? sie z backing-vockalami na deadwing, ni? Wes na in absentii! Opeth maj? niesamowite przej?cia, nie obni?aj? lotu nawet podczas najd?u?szych kompozycji. i co jest chyba najwa?niejsze: nie s? ani odra?aj?co niechlujni, ani zbyt patetyczni. Blackwater Park to moja ukochana p?yta, uwielbiam te? utwór Deliverance. co do Damnation, to s?ysza?em tylko Ending Credits i... jako? boj? si? pozna? wi?cej. zdecydowanie, ci??ki Opeth!
_________________
blue vein crashes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
Radek
ma gadane


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 572

PostWysłany: Sro Lut 23, 2005 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.........................

Ostatnio zmieniony przez Radek dnia Czw Lip 08, 2010 17:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
phantomas
nowicjusz


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 19

PostWysłany: Pią Lut 25, 2005 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy??czam si? do opinii,?e Opeth to bardzo dobry zespó? - ja osobi?cie jestem po prostu zuroczony kawa?kiem 'The Drapery Falls' z Blackwater Park. A ogl?dali?cie 'Lamentations' (???), je?eli nie to naprawd? warto Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ericdraven
nowicjusz


Dołączył: 21 Lut 2005
Posty: 36
Skąd: ??ck

PostWysłany: Nie Lut 27, 2005 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

phantomas napisał:
Przy??czam si? do opinii,?e Opeth to bardzo dobry zespó? - ja osobi?cie jestem po prostu zuroczony kawa?kiem 'The Drapery Falls' z Blackwater Park. A ogl?dali?cie 'Lamentations' (???), je?eli nie to naprawd? warto Cool

Ogl?da?em mam polecam
chocia? wida? ?e musz? si? jeszcze przyzwyczai? do kamery
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
trainman
CfO Beton


Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 1732
Skąd: wawa/jezow

PostWysłany: Nie Lut 27, 2005 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hm ja takiego wrazenie nie odnioslem. z montaz/obraz/dzwiek naprawde powalajace - jedno z najlepszych muzycznych dvd jakie widzialem.

poza tym pierwsza plyta to cale damnation z dotatkiem balladowego "harvest", wiec oglada i slucha sie to cudo wspaniale Smile
_________________
when the music's over, turn off your calculator.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
ericdraven
nowicjusz


Dołączył: 21 Lut 2005
Posty: 36
Skąd: ??ck

PostWysłany: Nie Lut 27, 2005 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trainman napisał:
hm ja takiego wrazenie nie odnioslem. z montaz/obraz/dzwiek naprawde powalajace - jedno z najlepszych muzycznych dvd jakie widzialem.

poza tym pierwsza plyta to cale damnation z dotatkiem balladowego "harvest", wiec oglada i slucha sie to cudo wspaniale Smile


?le mnie zrozumia?e? nie chodzi o strone techniczn? (bez zarzutu) ale o to jak w "S?odki" sposób ch?opaki si? pesz? mówi?c o sobie w obecno?ci kamery.
Daje si? te? odczu? i zauwa?y? straszn? powag? i skupienie czego napewno nie nale?y uwa?a? za mankament (zawi?o?ci techniczne muzyki Opeth)
Brakuje mi tutaj poprostu Rock'owego luzu i zabawy(a mo?e si? czepiam)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #polecam pos?ucha?# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 32, 33, 34  Następny
Strona 1 z 34

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group