Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Type o Negative
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #polecam pos?ucha?#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ninu?
CfO Beton


Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 4182

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 12:45    Temat postu: Type o Negative Odpowiedz z cytatem

Przegl?am tematy, raz, drugi, trzeci, przecieram oczy ze zdumienia. Nie ma takowego. Niniejszym naprawiam zaleg?o??. Od razu powiem, ?e Negatywni to niemal najwa?niejsza nazwa w moim tzw metalowym ?wiatku. Jedna z tych najbardziej mnie elektryzuj?cych. A muzycznie inteligentne rozwijanie, pewnych w?tków zacz?tych przez innych, z du?ym urokiem i dodaniem sporo od siebie.

No i od razy przyznam bez bicia ?e "Slow, Deep and Hard" i "The Origin Of The Feces" znam tylko wyrywkowo i nie b?de rbi? z siebie idioty oceniaj?c te p?yty.
Ale ju? " Bloody Kisses " to arcydzie?o, p?yta przeze mnie s?uchana setki razy i doprawdy ju? sam nie wiem w czym tkwi jej si?a, czy w niesamowitym klimacie, czy w ?wietnych tekstach, czy w udanych kompozycjach. Chyba we wszystkim po trochu. Niemniej "Summer Breeze" i "I can't lose you" zawsze wgniata mnie w ziemi?... jak dla mnie 6/6
"October Rust" - nie b?de nic pisa?, bo có? mo?na napisa? o jednej z najlepszych p?yt lat 90tych? ?e arcydzie?o? ?e absolut? A nie lepiej pos?ucha?? Nie lepiej samemu poczu? jak smakuje jedna z najbardziej nastrojowych p?yt wszechczasów? 6/6
"World Coming Down" - pot??ne brzmienie , mia?d??ce kompzycje, i ?wietna mieszanka beatlesowskich temató na koniec. Kolejna udana p?yta 5/6
"Life is killing me" i tu powiem rozczarowa?a mnie ta p?yta. I nie s?ucha?em jej za du?o...Szkoda mog?o by? lepiej. 3,5/6
_________________
All your life you were just waiting for this moment to arrive...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

October Rust ubóstwiam. Bloody Kisses lubi?. S?ucham tej muzyki tylko w najbardziej ohydne dni jesieni i zawsze 'Red Water' czy 'Love you to death' wbijaj? mnie w ziemi?. Przepi?kna muzyka.

Ale i tak wol? FIELDS OF THE NEPHILIM - jak smutny metal to tylko oni!
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Whodo
ma gadane


Dołączył: 10 Kwi 2005
Posty: 504
Skąd: Kraków/Stary S?cz

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Genialny zespó?. Te? nie b?de owija? w bawe?ne, podobnie jak ninu? "Slow, Deep and Hard" i "The Origin Of The Feces" znam ?rednio, ale ju? nastepne p?yty poprostu uwielbiam.
Wielka trójca Bloody Kisses, October Rust i World Coming Down rz?dzi, wy?mienite albumy. Life is killing me nie jest z?a, taki sredniak, ale fajnie si? tego s?ucha. Poza tym czekam na nowy album, z nadziej? ?e bedzie to kolejne arcydzie?o... taak jest!
_________________
I DREAMT OF CARPATHIAN MOUNTAINS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora
Mikael
CfO Beton


Dołączył: 19 Lut 2005
Posty: 5617
Skąd: Szybkie Miasto Gdynia

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stalker and parsival napisał:


Ale i tak wol? FIELDS OF THE NEPHILIM - jak smutny metal to tylko oni!



metal??????
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz, niestety nie rozró?niam metalu od gotyku.
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Mikael
CfO Beton


Dołączył: 19 Lut 2005
Posty: 5617
Skąd: Szybkie Miasto Gdynia

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to znaczy dla Ciebie Bauhaus i Slayer brzmia tak samo?
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
ninu?
CfO Beton


Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 4182

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie w stylu czy TON i Marduk brzmi? tak samo - bez sensu.
_________________
All your life you were just waiting for this moment to arrive...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Mikael
CfO Beton


Dołączył: 19 Lut 2005
Posty: 5617
Skąd: Szybkie Miasto Gdynia

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no jak ktos nieodroznia dwoch dosc odmiennych stylow muzycznych...
ale i tak nie mam pojecia o czym rozmawiasz.
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie powiesz mi, ?e w FOTN nie ma elementów metalu. I ró?nica mi?dzy FOTN i na przyk?ad Type o Negative jest jednak mniejsza ni? mi?dzy Bauhaus i Slayer. Ale ja si? na muzyce nie znam wi?c niech ci b?dzie.
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Mikael
CfO Beton


Dołączył: 19 Lut 2005
Posty: 5617
Skąd: Szybkie Miasto Gdynia

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prosimy sie nie denerwoac. ale od tego ze w danej muzyce sa elementy metalu to nie znaczy, ze to metal. (to tez tak a propos pewnej plyty na D.)

[ Dodano: 15 Sty 2006 14:09 ]
Choc bez watpienia plyta Zoon (jako Nefilim) jest na wskros metalowa.
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mikael napisał:
prosimy sie nie denerwoac. ale od tego ze w danej muzyce sa elementy metalu to nie znaczy, ze to metal


no w?a?nie z tym bym polemizowa?, cho? z drugiej strony muzyka FOTN jest tak bardzo eklektyczna, ?e jakiekolwiek szufladkowanie jest bez sensu.

Mikael napisał:

Choc bez watpienia plyta Zoon (jako Nefilim) jest na wskros metalowa.


Nie wiem, nie s?ysza?em. Ale jak tak mówisz, to chyba sobie jednak podaruj?.
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
moonfire



Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 3

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stalker and parsival napisał:
Nie powiesz mi, ?e w FOTN nie ma elementów metalu. I ró?nica mi?dzy FOTN i na przyk?ad Type o Negative jest jednak mniejsza ni? mi?dzy Bauhaus i Slayer. Ale ja si? na muzyce nie znam wi?c niech ci b?dzie.


A? si? musia?em zarejestrowa?.

Gdzie masz ch?opie metal na "Dawnrazor" czy "The Nephilim"? Gdzie masz metal na "Elizium"? To, ?e FOTN gra mocn?, ekspresyjn?, rockow? muzyk?, nie znaczy, ?e graj? metal. Chyba, ?e s?ysza?e? tylko ostatni album, a poprzednie znasz jedynie z tytu?ów.

A znasz "Zoon" The Nefilim? Mo?e pomyli?e? FOTN z TN?

Bo?e, widzisz a nie grzmisz, co za specjali?ci...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jozeef
bywalec


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 352
Skąd: RaciBush

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak tak Type O Negative to jeden z nielicznych mroczno-gotykowo-metalowych zespo?ów, które lubie. Nagrali 3 genialne p?yty- `Bloody Kisses`,`October Rust` i `World Coming Down` i naprawd? ?adnej z nich nie potrafi?bym wyró?nic w jaki? sposób, bo ka?da jest inna.
Pierwsza to totalny miks fascynacji muzycznych (od metalowych piosenek w stylu `kill all the white people` po niemal beatlesowe `Set Me On Fire`), druga to (hmm jak to uj????) Romantyczno-depresyjno-erotyczna p?yta z genialnymi perwersyjnymi tekstami i w ko?cu 3- najbardziej przygn?biaj?ca i chyba najbardziej spójna tematycznie- depresja, pustka, ?mier?.

?wietny zespó?!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
trainman
CfO Beton


Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 1732
Skąd: wawa/jezow

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 15:48    Temat postu: Re: Type o Negative Odpowiedz z cytatem

ninu? napisał:
"October Rust" - nie b?de nic pisa?, bo có? mo?na napisa? o jednej z najlepszych p?yt lat 90tych? ?e arcydzie?o? ?e absolut? A nie lepiej pos?ucha?? Nie lepiej samemu poczu? jak smakuje jedna z najbardziej nastrojowych p?yt wszechczasów? 6/6


no wlasnie z typow znam tylko october, world, dwie pierwsze i skladanke bestow (leastow Wink ).

no i problem jest. bo kiedys sluchalem ich namietnie, a dzis bardzo umiarkowanie cenie. najwyzej october, wiec na nim sie zatrzymam. imo nie za wiele soba niesie, ot, troche klimatu, specyficzna maniera wokalna, takie tam. ubostwialem geste aranzacje i shoegazeowe gitary ale tylko do czasu poznania prawdziwych arcydziel w tym zakresie (wiadomo jakich). daje 6,5/10, choc moze kiedys do nich wroce.

ogolnej zajawki zas nie lapie.
_________________
when the music's over, turn off your calculator.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moonfire napisał:

Gdzie masz ch?opie metal na "Dawnrazor" czy "The Nephilim"? Gdzie masz metal na "Elizium"? To, ?e FOTN gra mocn?, ekspresyjn?, rockow? muzyk?, nie znaczy, ?e graj? metal. Chyba, ?e s?ysza?e? tylko ostatni album, a poprzednie znasz jedynie z tytu?ów.


No có?, jest troch? inaczej, ale skoro chcesz tak twierdzi?, to prosz? bardzo.

moonfire napisał:
A znasz "Zoon" The Nefilim? Mo?e pomyli?e? FOTN z TN?


Jak ju? pisa?em, nie znam.

moonfire napisał:
co za specjali?ci...


Przecie? napisa?em, ?e si? nie znam na muzyce, wi?c nie rozumiem... dla mnie gotyk, gotycki metal, Type o Negative, My Dying Bride, Fields of the Nephilim to podobne rejony, wybacz, ale nigdy tego nie zg??bia?em specjalnie i mo?e ci si? nie mie?ci? to w psychice, ale nie ka?dy musi by? specjalist? od mrocznej muzy.
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #polecam pos?ucha?# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group