Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree

I co dalej?
Idź do strony 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #o zespole#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ninuś
CfO Beton

PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 15:07    Temat postu: I co dalej? Odpowiedz z cytatem

No właśnie. Co dalej? Jak myślicie jaki będzie następny krok Wilsona? Czy będzie to dalszy pochód w stronę mocniejszej muzyki (boże uchowaj!) czy też będzie to coś zupełnie nowego?
Marzy mi się płyt oparta na akustyczno-elektronicznych brzmieniach. Taka na ktorej sporo do wykazania się miał Barbieri, a jak najmniej Harrison. Taka na tórej znajdowały by się bezpretensjonalne, kameralne, skromne kompozycje. W końcu taka która wniosła by coś nowego, orginalnego do wizerunku grupy.
Aczkolwiek sporo rzeczy zwiastuje że będzie to jednak coś innego, coś co raczej niestety nie obciązy mi budżetu.

Ale nei zakłądam tego tematu żeby zrzędzić, nie zakłądam tego tematu żeby się kłócić. Zakłądam ten temat żeby poznać wasze zdanie. W którą stronę wg was pójdzie teraz Wilson.

A przy okazji może ktoś choć trochę podyskutuje o Porcupine tree na forum Porcupine tree Wink
olek
ma gadane

PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 15:12    Temat postu: Re: I co dalej? Odpowiedz z cytatem

ninuś napisał:
A przy okazji może ktoś choć trochę podyskutuje o Porcupine tree na forum Porcupine tree Wink

hehe

moja wizja:
-koniec z Porcupine Tree
-nowy projekt Wilsona

Jesli Stefan chce sie nadal rozwijac /progressssss/ to albo nagra nowy nieporkowy album Porcupine Tree (zakrecone, wiem Cool ), albo zalozy nowy projekt. przyjmuje zaklady... Wink
ninuś
CfO Beton

PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 15:15    Temat postu: Re: I co dalej? Odpowiedz z cytatem

olek napisał:
ninuś napisał:

hehe

moja wizja:
-koniec z Porcupine Tree
-nowy projekt Wilsona

Jesli Stefan chce nadal sie rozwijac /progressssss/ to albo nagra nowy nieporkowy album Porcupine Tree (zakrecone, wiem Cool ), albo zalozy nowy projekt. przyjmuje zaklady... Wink

Raczej nie zabije kury która znosi mu złote jajka Wink
Niestety boję sie że nowy album pójdzie konsekwentnie w tą stronę co Deadwing i IA (mocniejsze brzmienie, ze 2-3 przebojowe single, sporo ładnych,co nie znaczy dobrych refrenów, uproszczone improwizacje lub ich brak).
olek
ma gadane

PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 15:20    Temat postu: Re: I co dalej? Odpowiedz z cytatem

ninuś napisał:
Raczej nie zabije kury która znosi mu złote jajka Wink
Niestety boję sie że nowy album pójdzie konsekwentnie w tą stronę co Deadwing i IA (mocniejsze brzmienie, ze 2-3 przebojowe single, sporo ładnych,co nie znaczy dobrych refrenów, uproszczone improwizacje lub ich brak).

jesli juz to raczej nie pociagnie pomyslow z IA iDW, ktos kiedys trafnie stwierdzil, ze Wilson nagrywa po 2 albumy w podobnej tematyce, brzmiemiu. Co do singli to sie zgadzam, beda przebojowe i nie beda odzwierciedlaly zawartosci krążka Neutral
trainman
CfO Beton

PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o realnych prognozach lepiej zamilknac, wiec pobujam troche w oblokach.

wilson nagrywa plyte gleboko elektroniczna, eklektyczna, z wyraznymi i slyszalnymi wplywami hiphopu i post-rocka, czesto i chetnie zbaczajac w nu-jazz. nie ucieka od swoich ambientowych sklonnosci, calosc zatapiajac w rozmytej, leniwej aranzacji (together we're stranger pokazalo, ze stefan umie). obok dzwiekow czysto elektronicznych umieszcza cala mase akustycznych smaczkow, fortepian, smyczki, duzo deciakow (jak najwiecej deciakow!), tkajac z nich rame dla pozostalych dzwiekow. harrison zostaje zredukowany do minimum (moze zestaw perkusyjny albo jakies bebenki?), barbieri ma szanse sie wykazac, edwin gra miekko i rozkolysanie. powracamy do przewagi instrumentali, gdzies w tle przewijaja sie dziwne sample, wokal rzadko, teksty uciekaja gdzies w gry slowne i abstrakcje.

nie, nie ma najmniejszych szans.

ale na wplywy d'n'b oraz szeroka elektronike licze.
*Splot
CfO Beton

PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boshhh, trainman - aż mi ślinka pociekła! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
pretty vacant
ma gadane

PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi sie wydaje że pójdzie albo w storne IA i Deadwing albo odetnie się zupełnie od tego i nagra coś w stylu No-man chociaż to w sumie dziwne żeby nagrywał podobnie jak w no-man bo przecież gdyby chciał tak grać w pt to by to zrobił i niezakładał no-man? Mi sie marzy kolejny album Blackfield i mam nadzieje ze Wilson poświeci temu projektowi więcej czasu Smile
*Mikael
CfO Beton

PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam nadzieję, że nagra dokładnie to, na co ma ochote.
ninuś
CfO Beton

PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mikael napisał:
A ja mam nadzieję, że nagra dokładnie to, na co ma ochote.

Wg mnie Wilson nagrywa to na co ma ochotę na płytach Bass Communion, No man, ba! nawet na Blackfield. A w PT widzę coraz więcej woli wytwórni.
Ale żeby nie narzekać za dużo.. jakżesz piękną wizję roztoczył trainman Wink
Nazgul
CfO Beton

PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tiaaa wizja Trainmana prawie namacalna. Może kolega sam nagra sobie takom płytę
< uśmiecha się lisio zapuszczając Deadwinga >
Powrót do góry
Zobacz profil autora
olek
ma gadane

PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze z innej strony... Jak Stefek nazwie album? dead - juz bylo, to moze teraz blackduck Twisted Evil
ninuś
CfO Beton

PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bloody Tales from Scorched Earth Mr. Green
Krzyhoo
nowicjusz

PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ninus, od godziny zastanawiam sie: co dalej?... i trafilem na to forum. jestem tuz po obejrzeniu koncertu retransitowanego z rockpalast w wdr fernsehen (nadawany 08.01, ale dzisiaj dopiero odtwarzalem). kolejna plyta odpowie mi na pytanie: czy bedzie mi po drodze z Mr SW. Question bo teraz to nie wiem Rolling Eyes
pretty vacant
ma gadane

PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzyhoo napisał:
ninus, od godziny zastanawiam sie: co dalej?... i trafilem na to forum. jestem tuz po obejrzeniu koncertu retransitowanego z rockpalast w wdr fernsehen (nadawany 08.01, ale dzisiaj dopiero odtwarzalem). kolejna plyta odpowie mi na pytanie: czy bedzie mi po drodze z Mr SW. Question bo teraz to nie wiem Rolling Eyes

nie tylko ty : ja też sobie to zadaje pytanie od czasu IA Smile dalszy krok w tą strone a kto wie może moja droga z jego muzyką sie rozejdzie niechciał bym tego
*paisse
bywalec

PostWysłany: Wto Sty 17, 2006 1:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja myślę, że Steven wyżyje się w projekcie z Akerfeldtem i Portnoyem
a Porki wrócą na stare tory (w sensie próba powrotu Smile ) albo pójdą nową drogą drogą (nie obraziłbym się gdyby to było rege Wink )
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #o zespole# Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  Następny
Strona 1 z 24

Skocz do: