Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Dream Theater
Idź do strony 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #polecam pos?ucha?#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bla-blat
bywalec


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 250
Skąd: Toru?

PostWysłany: Wto Lut 22, 2005 18:46    Temat postu: Dream Theater Odpowiedz z cytatem

widz?, ?e jest zapotrzebowanie na rozmow? o tym zespole, szczególnie jesli chodzi o to co zrobi? po s?awiennym Metropolis II. Ja musz? przyzna?, ?e je?eli chodzi o Six Degrees, pierwszy cd jest dla mnie jak najbardziej ok (szczególnie The Great Debate Exclamation ), ale drugi wydaje mi sie mocno przekombinowany.. je?li zas chodzi o Train Of Thought, totalnie mi nie podpasowa?a, wydaje mi sie zrobiona bez pomys?u i jakby na si??.. Ale to oczywi?cie tylko moja opinia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora
paisse
bywalec


Dołączył: 05 Lut 2005
Posty: 271

PostWysłany: Wto Lut 22, 2005 23:27    Temat postu: Re: Dream Theater Odpowiedz z cytatem

Bla-blat napisał:
Ale to oczywi?cie tylko moja opinia..


moje zdanie jest bardzo ale to bardzo podobne Very Happy
6DOIT jest czesto krytykowane przez sluchaczy ale mnie sie podoba, ja wyroznie z pierwszej plytki Blind Faith i Misunderstood, ale cala jest znakomita. Drugie CD rzeczywiscie jest troche nijakie, no poza killerem w postaci The Test That Stumped All.
Do Train Of Thought równie? nie potrafie sie przekonac (czy?by kryzys Teatru Marzen? Rolling Eyes ).

Poza tym do faworytów nale?? genialne Sceny z Pamieci, Awake i ?wietny album z coverami A change of seasons (Bohemian Rhapsody mia?d?y Smile )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bla-blat
bywalec


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 250
Skąd: Toru?

PostWysłany: Wto Lut 22, 2005 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Metropolis II mam nawet w swojej top10-20. Genialna p?yta. Bardzo lubi? te? Images And Words i Falling Into Infinity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Sro Lut 23, 2005 0:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dream Theater - bardzo fajna nazwa - to po pierwsze...
po drugie - bardzo fajni muzycy (poza wokalist?, ale o tym pó?niej)...
po trzecie - ciekawe muzycznie p?yty i dobre teksty...

to by?y plusy... pora na minusy
- wokali?ci (zarówno Dominicci jak i La Brie) - jeden parodiuj?cy Geddy'ego Lee (Charlie) a drugi s?odziutki niczym md?y cukierek... a kiedy wchodzi na wysokie d?wi?ki jest na domiar z?ego pretensjonalny... i to bardzo... a fe!!!

- zero emocji, prze?y?, pi?kna ... zamiast tego zimna, wyliczona z pomoc? kalkulatora i tysi?cy metronomów muzyka...

- przerost formy nad tre?ci? - przykro mi ale nie potrzebuj? ultraszybkich solówek na wszystkich instrumentach i prze?cigania si? muzyków w tym, kto jest lepszy... (a raczej szybszy)... dziecinne

- stopniowe zatracanie w?asnego stylu na rzecz kopiowania i cytowania z innych zespo?ów - np. z Metalliki (której szczerze nie znosz?) na 'Train of Thought'... czy Korna w drugiej cz??ci "The Glass Prison'

p?yty które lubi? (mimo wszystko):

- Images And Words (bo jest po prostu ?wietna), Awake (za Space dye vest, reszta jest milczeniem), Scenes From A Memory (przy czym nie s?ucha?em tej p?yty od jakich? dwóch lat, bo w pewnym momencie odkry?em, ?e znam j? na pami?? i zacz??a mnie najzwyczajniej w ?wiecie nu?y?...) lecz nadal uwa?am j? za arcydzie?o...

A na koniec dodam, ?e gdyby w tym zespole ?piewa? Daniel Gildenlow, mój stosunek do grupy by?by zupe?nie inny... niestety La Brie jest dla mnie uciele?nieniem wszystkiego co najgorsze w Dream Theater
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
trainman
CfO Beton


Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 1732
Skąd: wawa/jezow

PostWysłany: Sro Lut 23, 2005 1:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dt.. zespol od ktorego zaczynalem sluchac progowej muzyki Smile coz, ma swoje wady i ma swoje zalety. czasami nuzy, czasami brakuje w nim melodyjnosci powalajacej na kolana (jaka garsciami znalezc mozna w pt chociazby), ale zarazem porywa geniuszem instrumentalistow (ktorych fenomenalne popisy, wcale nie polegaja na przesciganiu sie kto szybszy, ale na tworzeniu swietnych, na poly improwizowanych partii w szybkim tempie). ma wiele wspanialych utworow. swietna muzyka.

aha, dla mnie labrie akurat do dt pasuje - gildenlowa tam nie widze, jakos jego glos i niektore maniery wokalne koliduja mi z muzyka dream.. niech lepiej zostanie w pos i wyda w koncu perfect element II, bo chcialbym uslyszec druga czesc arcydziela przed smiercia Wink

najlepsze dt to awake i metropolis part II - to mnie porwalo. niewiele nizej stoja images i change, troche nizej falling. six degrees trzyma poziom change, choc to juz inna muzyka. train... coz, jakos ciezko mi sie do tego przekonac Confused choc vacant i stream z tej plyty mnie po prostu powalily, zdecydowanie czolowka najfajniejszych numerow dt.

ki, tyle Smile ogolnie polecam, raz przez sentyment, a dwa ze muzyka wysmienita - bylo nie bylo, to zespol zlozony z 4 arcymistrzow swoich instrumentow.. no i wokalisty Razz a pertucciego i tak uwielbiam, chocby wydal plyte z disco polo zagranym gitarowo w tempie wstepu do master of puppets Very Happy zreszta, wystarczy posluchac liquid tension experiment zeby zobaczyc, na ile ci muzycy sa fenomenalni.. Rolling Eyes
_________________
when the music's over, turn off your calculator.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
karachay
bywalec


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 246

PostWysłany: Sro Lut 23, 2005 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stalker and parsival napisał:
- zero emocji, prze?y?, pi?kna ... zamiast tego zimna, wyliczona z pomoc? kalkulatora i tysi?cy metronomów muzyka...

- przerost formy nad tre?ci? - przykro mi ale nie potrzebuj? ultraszybkich solówek na wszystkich instrumentach i prze?cigania si? muzyków w tym, kto jest lepszy... (a raczej szybszy)... dziecinne

- stopniowe zatracanie w?asnego stylu na rzecz kopiowania i cytowania z innych zespo?ów - np. z Metalliki (której szczerze nie znosz?) na 'Train of Thought'... czy Korna w drugiej cz??ci "The Glass Prison'



Strasznie nie oryginalna ocena. Móg?by? pokusi? si? na co? ciekawszego, bo takie opinie nu??.

Ja kocham Dream Theater i ju? tyle o nich dyskutowa?em, ?e wol? sobie zapu?ci? i nie udziela? si? w tym temacie Rolling Eyes
_________________
SHOW ME KIDNESS SHOW ME BEAUTY SHOW ME TRUTH
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Sro Lut 23, 2005 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karachay napisał:
stalker and parsival napisał:
- zero emocji, prze?y?, pi?kna ... zamiast tego zimna, wyliczona z pomoc? kalkulatora i tysi?cy metronomów muzyka...

- przerost formy nad tre?ci? - przykro mi ale nie potrzebuj? ultraszybkich solówek na wszystkich instrumentach i prze?cigania si? muzyków w tym, kto jest lepszy... (a raczej szybszy)... dziecinne

- stopniowe zatracanie w?asnego stylu na rzecz kopiowania i cytowania z innych zespo?ów - np. z Metalliki (której szczerze nie znosz?) na 'Train of Thought'... czy Korna w drugiej cz??ci "The Glass Prison'



Strasznie nie oryginalna ocena. Móg?by? pokusi? si? na co? ciekawszego, bo takie opinie nu??.


Bo ja w ogóle jestem nudny i ma?o oryginalny... zupe?nie jak omawiany w tym temacie zespó? Twisted Evil
Kiedy? te? ich kocha?em, a jak?e... (w tym samym czasie, w którym wielbi?em Iron Maiden i inne tego typu kapele...) wystarczy? jednak jeden beznadziejny koncert i dwie s?abiute?kie p?yty do tego, bym raz na zawsze poczu? si? zwolniony od s?uchania dreamów... no mo?e nie do ko?ca... par? rzeczy naprawd? im wysz?o...
a poza tym dzisiaj patrz? na heavy metal z przymru?eniem oka... nic nie poradze na to, ?e piszcz?cy wokali?ci (Dickinson czy inne power metalowe gwiazdy), wybitni gitarzy?ci i b?bniarze, którzy swoje umiej?tno?ci techniczne postrzegaj? jako cel a nie ?rodek i fani, którzy zwracaj? uwag? na to, która z solówek jest szybsza i to g?ównie dla nich s?uchaj? tej muzyki, wprawiaj? mnie w rozbawienie...
sorry... ja w muzyce potrzebuj? autentycznych prze?y?, a nie doskonale funkcjonuj?cej maszynerii... wa?ne jest nie tylko jak muzycy graj?, ale i co graj?...

i czy maj? do przekazania co? wi?cej ni? tylko: "Hej, to ja... wybitny gitarzysta, gram z olbrzymi? szybko?ci?, jestem w tym dobry"...
moim zdaniem dream theater nie maj? poza takimi komunikatami nic do powiedzenia... kiedy? mieli... dzi? ju? niestety nie...
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
ignus
bywalec


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 206
Skąd: mr?gowo/gda?sk

PostWysłany: Sro Lut 23, 2005 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja DT cenie dlatego, ze fajnie sobie chlopaki graja. ale jesli chodzi o "boskiego" Jamesa to nie moge sluchac jak w "Another day" wyje pod koniec...
od DT wole jednak bardziej rzeczy pokroju PT czy PF. bo sa bardziej emocjonalne, bardziej "odjechane" niz DT. a probowalem sie dlugo przekonac do Metropolis part II i jakos nie za bardzo zmoglem reszte plyty po "Through Her Eyes". poza tym historia na tej plycie wydaje sie mi sie jakas taka... niezyciowa kompletnie. w porzadku, ktos powie, przeciez sa dziesiatki ksiazek czy filmow ktore sa o wiele bardziej niezyciowe. ale co z tego, reinkarnacja? alter ego z poczatku wieku? na dodatek luki w narracji i dziwna koincydencja, ze hipnotyzer tez zyl na poczatku wieku sprawia, ze jakos nie za bardzo rozumiem, czy jest sie czym zachwycac. muzycznie fajnie, ale przeciez do cholery to concept album. dobrym przykladem concept albumu jest The Wall, gdzie slowa odgrywaja wieksza role niz muzyka. a w DT jest odwrotnie. jak tu sie mozna wczuc w klimat (mocno irracjonalny) skoro ciagle wyskakuja z jakimis solowkami czy graja sobie tak po prostu? moze sie myle, ale DT jest zbyt takie... powazne. przydalaby sie jakas wokaliza jak np. w Voyage 34 albo w The Great Gig In The Sky. jakas taka odwazniejsza, bo ta co jest w "Through her eyes" to tylko pojekiwanie w stosunku do wokalizy Clare Torry.
plyta DT ktora mi sie najbardziej podoba to SDOIT, dysk pierwszy i Train Of Thought (bo James nie wyje tam tak strasznie jak na pozostalych). no i Images And Words.
_________________
The water was calling him.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
karachay
bywalec


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 246

PostWysłany: Sro Lut 23, 2005 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stalker and parsival napisał:
... ja w muzyce potrzebuj? autentycznych prze?y?, a nie doskonale funkcjonuj?cej maszynerii...


I w?asnie to pierwsze dostaj? od muzyki DT. I na tym ko?cz? udzielanie si? w tym temacie.
_________________
SHOW ME KIDNESS SHOW ME BEAUTY SHOW ME TRUTH
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ignus
bywalec


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 206
Skąd: mr?gowo/gda?sk

PostWysłany: Sro Lut 23, 2005 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I na tym ko?cz? udzielanie si? w tym temacie.

ej no nie przesadzasz troche? zrozum, ze sa ludzie co maja inne zdanie niz Ty... poza tym kazdy ma prawo do wyrazenia wlasnej opinii, wiec nie mozesz sie na nas obrazac, ze nie lubimy DT tak samo jak Ty.
_________________
The water was calling him.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
karachay
bywalec


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 246

PostWysłany: Sro Lut 23, 2005 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ignus napisał:
Cytat:
I na tym ko?cz? udzielanie si? w tym temacie.

ej no nie przesadzasz troche? zrozum, ze sa ludzie co maja inne zdanie niz Ty... poza tym kazdy ma prawo do wyrazenia wlasnej opinii, wiec nie mozesz sie na nas obrazac, ze nie lubimy DT tak samo jak Ty.


Oto powód, dla którego nie wkr?cam si? w ten temat:

karachay napisał:
ju? tyle o nich dyskutowa?em, ?e wol? sobie zapu?ci? i nie udziela? si? w tym temacie


Wystarczy mi inne forum dyskusyjne, na którym si? udzialam, forum DT. A ?e inni moaja inne zdnaie, rozumiem doskonale, tylko uwa?am, ?e to co tu pada?o to ju? przejedzone stereotypy. Tyle
_________________
SHOW ME KIDNESS SHOW ME BEAUTY SHOW ME TRUTH
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Bla-blat
bywalec


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 250
Skąd: Toru?

PostWysłany: Sro Lut 23, 2005 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ej no nie trzeba od razu tak si? wzrusza?.. Wink
aczkolwiek uwa?am ?e traktowanie DT czy IM jako zespo?ów "z których sie wyrasta" jest nie fair a wyszydzanie "piszcz?cych" (gdzie ten pisk? Rolling Eyes ) ?wiadczy o braku szacunku do gustów wspó?uczestników rozmowy..
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Sro Lut 23, 2005 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem to tak: szacunek szacunkiem a prawo do w?asnego zdania i nawet brutalnej formy wyra?ania go te? istnieje...

có? poradz? ?e g?os Dickinsona moje uszy odbieraj? jako pisk??? albo, ?e La Brie jest s?odki i md?y... wybaczcie, taka jest moja opinia... ja sie nie obra?am jak Radek pisze o Marillion ?e g?os Fisha jest ?enuj?cy... rzuci?em tylko lekko uszczypliw? uwag? na koniec i bye bye...

a poza tym wyros?em z IM i DT... przepraszam, ale niestety ta muzyka nie wkr?ca mnie tak jak wtedy gdy mia?em np. 17 lat...

no i co? mam mówi? ?e mi si? to podoba tylko po to, ?eby nikogo nie zrani?? ludzie - zastanówcie si? troch?... nie piszemy o rodzinie tylko o zespo?ach rockowych... troch? luzu by si? przyda?o...

no ale skoro tak emocjonalnie odbieracie wszelk? krytyk? niektórych zespo?ów to sie zamykam...

tylko w tym temacie, rzecz jasna
Twisted Evil
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Bla-blat
bywalec


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 250
Skąd: Toru?

PostWysłany: Czw Lut 24, 2005 0:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twoje zdanie - nie podoba Ci si? - ok, ale obrzucanie tego b?otem sprawia, ?e mam wra?enie ?e jednak wci?z masz te 17 lat Wink
w?asnie - przyda?oby sie z t y m troch? luzu..
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Czw Lut 24, 2005 1:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytaj sobie mój pierwszy post na temat Dream Theater i potem zastanów si? czy naprawd? obrzucam ten zespó? b?otem...
napisa?em co mi si? w nim nie podoba ale te? co w nim lubi?...
napisa?em o tym, ?e szanuj? p?yty "Images and Words" i "Metropolis2" oraz utwór "Space dye vest"... natomiast jest szereg rzeczy w tej muzyce których nie mog? zaakceptowa?...

je?li to nazywasz obrzucaniem b?otem to przykro mi bardzo, ale ja tak tego nie widz?...

poza tym nie ma czego? takiego jak "zespó? z którego si? wyrasta", by? mo?e u?y?em nietrafnego sformu?owania... w pewnym momencie mojego ?ywota formu?a prezentowana przez wi?kszo?? zespo?ów metalowych zacz??a mnie nudzi? i dra?ni?... to samo sta?o si? z Dream Theater...

a na koniec offtopik, ale potrzebny... na tym forum mog? znajdowa? si? osoby, które maj? 17 lat... jak s?dzisz, jak si? poczu?y po przeczytaniu twojego postu?
ja bym sie osobi?cie troche zdenerwowa?...
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #polecam pos?ucha?# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Następny
Strona 1 z 20

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group