Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Pr?gierz
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 33, 34, 35, 36  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> # o wszystkim i o niczym#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Czw Lis 14, 2013 1:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



FBi zacz?? ju? cenzurowa? prywatn? korespondencj?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Czw Lis 14, 2013 1:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FB ju? od zesz?ego roku cenzuruje niektóre linki.
Dobrze, ?e jeszcze Policja nie zapuka?a.
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Agher
CfO Beton


Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 1691
Skąd: Bia?ystok

PostWysłany: Czw Lis 14, 2013 7:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sami z siebie nie cenzuruj?, tylko na ?yczenie innych u?ytkowników.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Czw Lis 14, 2013 9:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile wiem, ?aden z dwóch powy?szych rozmówców nie ?yczy? sobie cenzury we wzajemnej korespondencji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Czw Lis 14, 2013 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba liczy? si? z tym, ?e to FB, ta cenzura to automat.
Mój znajomy mia? zablokowane konto bo zmieni? sobie dat? urodzenia,
FB kaza?o mu wys?a? skan dowodu osobistego (i to do ekipy ze Stanów) i dopiero odblokowali. Prosty wniosek, chcesz bezpiecznie pogada? to nie rób tego na FB.
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Nie Maj 11, 2014 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wsadzili spoty wyborcze w pasmo Minimaxu. Demokracja rzeczywi?cie nie jest najlepszym ustrojem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Pią Maj 23, 2014 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Py?ki pyl? i zacz?? si? mój okres alergii. wk***** mnie to niesamowicie.
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nazgul
CfO Beton


Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 2773

PostWysłany: Pią Maj 23, 2014 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

likipiki napisał:
Py?ki pyl? i zacz?? si? mój okres alergii. wk***** mnie to niesamowicie.

Mam to ponad 20 lat i stwierdzam ?e nie da si? przyzwyczai?. W po?owie wrze?nia przejdzie jak zawsze Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kashmir23
CfO Beton


Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 1978

PostWysłany: Pią Maj 23, 2014 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tylko kicham.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Pią Maj 23, 2014 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nazgul napisał:
likipiki napisał:
Py?ki pyl? i zacz?? si? mój okres alergii. wk***** mnie to niesamowicie.

Mam to ponad 20 lat i stwierdzam ?e nie da si? przyzwyczai?. W po?owie wrze?nia przejdzie jak zawsze Wink


To samo tu. Po latach idzie si? przyzwyczai?.
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Sob Maj 24, 2014 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dosta?em alergii w wieku 20 lat. Dziwne troch?, ale tak by?o.
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Pią Sty 01, 2016 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz Max Kolonko za jego zak?amany filmik o Trybunale Konstytucyjnym, w którym, nie mog? si? zdecydowa?, bardziej obna?a swoj? ignorancj? czy sk?onno?ci manipulatorskie.
_________________
dissing SW, simply
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
JagaFan17
nowicjusz


Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 24

PostWysłany: Sob Sty 02, 2016 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pieniek a podrzucisz jaki? argument dlaczego ten filmik jest zak?amany i manipuluje lud?mi. Fakt, ?e jest on troch? pod Pis zrobiony, ale ogólnie fakty wed?ug mnie si? zgadzaj?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Nie Sty 03, 2016 2:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Mówi o tym, ?e politycy wybieraj? s?dziów, za przyk?ad daj?c 15 s?dziów TK i 18 s?dziów TS (nie zadawajmy jednak MMK z?o?liwego pytania, kto jest przewodnicz?cym TS i kto go (obecnie j?) wybiera). MMK s?owem si? nie zaj?kn??, sk?d si? wzi??o 10.000 s?dziów orzekaj?cych w "normalnych" s?dach, w tym w S?dzie Najwy?szym. Podpowiem - nie wybieraj? ich politycy.
2. MMK opowiada o jakim? nak?adaniu si? kompetencji. Czy mo?e powiedzie?, czy ma na my?li spory negatywne, kiedy ?aden z s?dów nie uwa?a si? kompetentny rozstrzygn?? dan? spraw? czy pozytywne, kiedy dwa chc? os?dzi? dan? spraw?? Które w Polsce zdarzaj? si? cz??ciej? Orzeczenie s?du powszechnego nie ma mocy orzeczenia TK. Takim stwierdzeniem autor obrazuje jak bardzo oderwany jest od systemu sprawiedliwo?ci.
Dlaczego w swoim, po?al si? Bo?e, wywodzie mówi ca?y czas o Trybunale Stanu, który jest martwym organem? Wspomina o s?dach "lokalnych" rozstrzygaj?cych w sprawach konstytucyjnych (bardzo ciekawy w?tek, mo?e pan rozwin???). A dlaczego ani razu nie wspomnia? o S?dzie Najwy?szym? Bo akurat mi?dzy SN a TK by?y wi?ksze tarcia (ale jakie? 10-15 lat temu). Gdyby MMK mia? poj?cie, by powiedzia? o SN. By?aby te? szansa, ?e by doczyta?, o co wtedy chodzi?o i jak si? sko?czy?o. Gdyby doczyta?, by wiedzia? te?, ?e w USA jest podobnie.
3. Te s?dy, które w Polsce wymienia, istniej? tak?e w USA (jest taki m?dry, ?e nawet nie jest w stanie si? nauczy? poprawnie nazywa? tego, o czym mówi - w Polsce nie ma czego? takiego jak "s?dy lokalne"). Pod innymi nazwami, w innym uk?adzie organizacyjnym, ale istniej? analogiczne organy spe?niaj?ce takie same role jak te polskie. Albo jest niedoukiem albo manipuluje. Dodatkowo w USA jest dychotomia: s?dy stanowe i federalne. Konia z rz?dem MMK, je?li bez zaj?kni?cia potrafi stwierdzi?, która sprawa podpada pod kognicj? jakiego s?du.
4. S?dziów TK wybranych za kadencji PO przedstawia jako libera?ów (hehehe, zw?aszcza w kontek?cie niedawnych orzecze? o klauzuli sumienia czy obrazy uczu? religijnych; btw, od kiedy PO to partia liberalna?). S?owem nie wspomnia?, ?e cz??? z tych s?dziów by?a zg?oszona przez opozycj? (np. Zubik przez PSL, Wróbel przez SLD), a cz??? wybrana wspólnie przez PO wraz z PiS (np. Kieres, Tuleja, Wronkowska-Ja?kiewicz).
Dlaczego nie odnosi si? w ogóle do tego, jak ich g?osowania si? odnosz? do tego, czy s? po linii partii, która ich popar?a? Podpowiem - tu nie ma prostej zale?no?ci. Np. niedawny wyrok ws. K 35/15 mocno nie po my?li PiS-u wyda?o 5 s?dziów, w tym 3 (wi?kszo??!) wybranych g?osami PiS:
Miros?aw Granat, Piotr Tuleja, S?awomira Wronkowska-Ja?kiewicz.
5. Polecam ws?ucha? si? w te poprawki PiS-u, które podaje jako przyk?ad tego, jak PO "brutalnie" si? z nimi obesz?o.
6. Odpowiadaj?c przy okazji na jedno z pyta? MMK - tak, s?dziów TK znam z dzia?alno?ci zarówno przed powo?aniem, ?ledz? ich orzeczenia i prezentowan? logik? w trakcie pe?nienia urz?du i wiem, co robi? po zako?czeniu kadencji. I dobrym dowodem na to, ?e to nie s? przypadkowi ludzie, s? ich pó?niejsze kariery w mi?dzynarodowych trybuna?ach, np. Garlicki czy Safjan.

7. Skoro Trybuna? jest taki z?y a Rzepli?ski zaprzedany, kto? mo?e mi wyt?umaczy?, dlaczego PiS i MMK ich nie krytykowali przez ostatnich 8 lat? Nie mówi? o krytyce poszczególnych orzecze?. Tylko o podwa?aniu samej istoty Trybuna?u i kwalifikacji jego s?dziów.

Nie mam pretensji, ?e kto? nie ?apie, o co chodzi w sporze o Trybuna?. Ka?dy ma swoj? dzia?k? zawodow? i hobbystyczn? i nie musi ni? by? prawo konstytucyjne. Ale tym wi?ksza ha?ba dla takich jak MMK, którzy kreuj? si? przed lud?mi na znawców tematu, a tak naprawd? s? hochsztaplerami.
_________________
dissing SW, simply
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
JagaFan17
nowicjusz


Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 24

PostWysłany: Nie Sty 03, 2016 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi?ki za na?wietlenie tematu. Jednak tak jak piszesz sprawa jest na tyle g??boka, ?e bez dobrej znajomo?ci prawa, ci?zko wyrobi? sobie racjonaln? opinie. Przekaz p?yn?cy z g?ównych mediów jest taki, ?e Pis robi jaki? zamach na demokracje, co jest wed?ug mnie spor? przesad?. Oczywi?cie nie popieram ich dzia?ania, ale Platforma zrobi?a to samo wybieraj?c 5 s?dziów zamiast trzech, a nikt wtedy takiego rabanu nie podnosi?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> # o wszystkim i o niczym# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 33, 34, 35, 36  Następny
Strona 34 z 36

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group