Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Siedem etapów w ?yciu fana Muzyki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> # o wszystkim i o niczym#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
indigo blue
CfO maniak


Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 1103

PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

?wietny temat Shes Exclamation

U mnie chyba gdzie? mi?dzy 4 a 5, cho? trudno mi siebie przydzieli? jednoznacznie do jakiejkolwiek z tych kategorii...

A jedyna osoba, któr? spokojnie mo?na postawi? jako znak równo?ci przy kategorii Dojrza?o?? Muzyczna to moim zdaniem Piotr Kaczkowski. No, ale on ju? wystawi? sobie pomnik trwalszy ni? ze spi?u...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ninu?
CfO Beton


Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 4182

PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Etap 1: Odkrycie
1997 rok
Mam 13 lat i w??czam sobie MTV w jakim? pa?mie. Leci "November Rain" Gn'R. Widok Slasha graj?cego solówk? przed kapliczk? robi totalne spustoszenie w mojej g?owie. Jeszcze tego samego dnia pal? ta?m? ze Spice Girls i lec? do znajomego aby zakupi? co? Gunsów.
Mia? na kasecie Use YOur Illusion I & II. Wzi??em obydwie.
Zacz??o si?. Przez nast?pne póltora roku s?ucham tylko tego zespo?u. Rodzina rzyga ju? tymi kawa?kami, dokupuj? reszt? dyskografi i bardzo ostro?nie poruszam si? na polu klasycznego rocka. Aerosmith, AC/DC, Bon Jovi ( Wink ). ba?em si? nowo?ci....Gunsi s? dla mnie wszystkim

Etap 2: fanatyzm
Moja mi?o?? do gunsów si?ga zenitu. potrafi? przes?ucha? obydwie UYI po kilka razy dziennie...
ALe powoli co? zaczyna mi ?wita?...nadchodzi etap 3 najwa?niejszy

Etap 3: ekspansja
Lata 2000 - 2004
Zacz??o si? niepozornie kolega pu?ci? mi Marillion p?yt? "Mispaced Childhood" i powiedzia? "Marcin to jest Art-rock"
Zaciekawiony kupuj? dwup?ytowe wydanie...Jednocze?nie dowiaduj? si? ?e jest jeszcze mnóstwo innych pokrewnych zespo?ów.
Znajduj? u taty pirackie wydanie Ciemnej strony ksi??yca, jednoczesnie intensywnie czytam o muzyce. Nadchodzi czerwiec 2000 - wa?ny miesi?c.
Jad?c do Krk kupuj? 2 p?yty Pearl Jam "Ten" i Pink Floyd "the wall".
Zw?aszcza ta pierwsze szczególnie dla mnie wa?na. Potrafi? jej s?ucha? po par? razy dziennie. Jednocze?nie s?ucham coraz to nowych zespo?ów.
Dochodzi King Crimson, Alice in Chains, Joy division, The doors, U2, van Halen ( o dziwo nie lubi?em wtedy Led Zeppelin i nie cierpia?em The Beatles) i sporo innych (nie chce mi si? patrze? na p?ytotek?).
Nie oby?o si? bez ma?ego wpadni?cia w ?lepy zau?ek - Cradle of filth (cho? jedn? p?yt? lubi? nadal "Dusk and her embrace"), Dimmu Borgir i ca?a masa podobnych.
Tak mniej wi?cej lecia?o a? do lipca 2001.
Wa?ny to by? miesi?c. Poczu?em przesyt tymi klasycznymi rzeczami. Poczu?em zm?czenie konwencj?. Pragn??em czego? nowego.
Po moich urodzinach pojecha?em do Krk by spo?ytkowa? kas?.
Kupi?em dwie rzeczy: sier?anta pieprza i The downward Spiral NIN.
No i mnie wzi??o. Zw?aszcza na NIN (przez nast?pne par? lat uzbiera?em i?cie podlan? betonem kolekcj?). A jednocze?nie na Ministry, MM.
Jednocze?nie Nin zawdzi?czam co? najwaniejszego w moim odkrywaniu muzyki. Przekona?em si? ?e eletronika to nie wie?niackie techno, a dobra muzyka to nie tylko bas, gitara i b?bny.
Zaskoczy?o. Bjork, "Ray of light" Madonny. I dalej lecia?o jak z górki.
Sporo tego by?o.Cho? pokocha?em w ko?cu cepów, Jeffa Buckley'a, i ( ! ) The Beatles.Czas przej?? dalej

Etap 4 : Nostalgia
I nagle mia?em do??. Mia?em wszystkiego po trochu.
I wszystko lubi?em. Ale czu?em przesyt. I chcia?em czego? nowego. Nie mia?em jeszcze netu zaznaczam Smile.
W ko?cu w po?owie 2004 kumpel pu?ci? mi IA. Nazwa porcupine tree co? mi si? wcze?niej obi?a o uszy, ale co? mi mówi?o ?e jest to muzyka dla mnie Smile

Etap 5 : Krucjata
Zainstalowa?em internet, rzuci?em si? w otch?a?. Pozna?em dziesi?tki i setki wa?nych dla mnie zespo?ów. Poznaj? nadal...G?ównie dzi?ki wam.
Przez te 10 lat kupi?em ponad setk? p?yt, sporo przegra?em, w tym wszystkim by?o tylko kilka niewypa?ów (deep purple to najwa?niejszy z tych zespo?ów).
Podró? trwa dalej...
I dobrze....



P.S. uff no to napisa?em mój najd?u?szy post ( przy 2 piwach ) ^^
_________________
All your life you were just waiting for this moment to arrive...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
buda
ma gadane


Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 614
Skąd: Kutno(Toru?)

PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam przerw?w nauce to napisz?, ?e 3 zdania.
Very Happy u mnie przez praktycznie ca?e (!) liceum (wcze?niej kupowa?em tylko jakie? sk?adanki filmowe od ?wi?ta) liczy? si? tylko zespó?, mianowicie chodzi o (werble, napi?cie ro?nie) - R.E.M. Wink naby?em par? kaset i p?yt i mog?em s?ucha? bez przerwy, ca?ymi dniami. niestety nie mia?em internetu i nie mog?em ?ci?ga? p?yt wi?c moja znjomo?? twórczo?ci REMu ograniczy?a sie tylko do lat 90 i 00. Crying or Very sad wcze?niejsze dokonania zespo?u zna?em tylko ze sk?adanki "The best of" i z tego co na MTV lecia?o Wink .

Do tej pory zreszt? uznaj? cedek "Automatic for the people" na jeden z wa?niejszych z wa?niejszych w moim ?yciu Cool

w mi?dzyczasie w g?o?nikach brzmia? Queen i troch? klasycznego rocka.

d?ugo, d?ugo b??dzi?em a? w ko?cu pozna?em Anathem? i Porków. nast?pnie odwiedzi?em to oto forum i posz?o z górki taak jest!

teraz mam ju? zdrowsze podej?cie do REM.

dzi?kuj? za uwag?. Wink
_________________
www.torun.koliber.org

http://www.lastfm.pl/user/buda-michal/
Powrót do góry
Zobacz profil autora
guziec
CfO Beton


Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 3379
Skąd: Zewsz?d

PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znakomity tekst. Par? razy zaliczy?am gleb? Smile

Moja muzyczna ewolucja wygl?da?a nieco inaczej.
Ca?a historia zacz??a si? jeszcze w 1991 r. Mia?am wtedy 9 lat. Odszed? wtedy Freddie Mercury wi?c wszyscy na oko?o zacz?li gra? Queen. Spodoba? mi si?, zacz??am s?ucha?. Nami?tnie kupowa?am wtedy jeszcze kasety, ksi??eczki z tekstami, biografie. Obudzona w nocy potrafi?am wyrecytowa? tracklist? dowolnego albumu razem z czasami, ale do etapu fanatyzmu jeszcze nie dosz?am. Mój muzyczny ?wiat ogranicza? si? tylko do tego zespo?u, ale zwyczajnie nie mia?am nikogo, kto poprowadzi?by mnie za r?czk?.

W 1995 r. us?ysza?am przypadkiem w radiu Heaven For Everyone wi?c zosta?am przy odbiorniku d?u?ej. "Program Trzeci? Hmm, fajna stacja!" I tak zosta?o mi na par? lat Smile. Swoje horyznoty muzyczne rozwija?am w towarzystwie panów Kaczkowskiego, Beksi?skiego, Kosi?skiego. Sta?am si? ulubionym klientem panów ze sklepu muzycznego Smile. na kasety wydawa?am CA?E swoje kieszonkowe.

Z wiekiem pojawi?y si? nowe wydatki, wi?c zakupy trzeba by?o ograniczy?. Potem nasta?a era komupterów, wi?c przerzuci?am si? na empetrójki. I tak mam do dzisiaj (no, mo?e tylko format zmieni?am na najlepiej Monkey's Audio lub podobne).

Jako? nigdy nie mia?am tendencji do popadania w fanatyzm. No, mo?e taki "zewn?trzny" objawiaj?cy si? kupowaniem wszystkiego co si? rusza i nosi na sobie emblemat mojego ulubionego zespo?u (bo ten "wewn?trzny", tzw. "syndrom zbetonienia" objawiaj?cy si? fanatycznym uczuciem do muzyki danego wykonawcy to mam do dzisiaj -vide mój podpis Mr. Green ). nigdy nie musia?am miec absolutnie wszystkiego. Nawet na etepie mojej fascynacji jedynie Queen. Kiedy? zacz??am si? do tego niebezpiecznie zbli?a?, przegrywaj?c n-t? p?yt? z mp3kami, co do których istania?o du?e prawdopodobie?stwo, ?e ich nigdy nie pos?ucham, ale przy 10 p?ycie z bootlegami Iron Maiden stwierdzi?am "A na co ci to w?a?ciwie?" i w por? si? opami?ta?am Cool.

Dzisiaj zbieram tylko to, na co naprawd? mam ochot?. Nie s?ucham niczego tylko dlatego, ?e wypada to zna?. Ró?ne nowo?ci potrafi? u mnie le?e? na dusku nawet kilka miesi?cy. Poprostu musz? mie? "faz?" na co? i tyle. Nie obchodzi mnie, czy dany wykonawca jest znany, czy nie. Poprostu s?ucham to, co mi si? podoba i tyle. I zawsze tak by?o. Nigdy nie popada?am w niszowo?? tylko po to, ?eby komu? zaimponowa?. Cho? z tym znany/nieznany to kwestia punktu widzenia. Wi?kszo?c osób z mojego otoczenia w zyciu nie s?ysza?a o Yes czy ELP. Teraz na nowej uczelni czuj? si? ju? jak kompletny "a?tsajder", bo o muzyc?, któr? lubi? mog? porozmawia? ju? tylko z moimi dwoma nauczycielami. nikt inny nie rozumie, co ja do nich rozmawiam (Crying or Very sad)

Suma summarum s?uchanie muzyki to nr.1 na mojej li?cie "sensów ?ycia". Nie ma niczego, co sprawia?oby mi wi?ksz? przyjemno??.
_________________
Not dissing SW because it's too mainstream
Powrót do góry
Zobacz profil autora
trainman
CfO Beton


Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 1732
Skąd: wawa/jezow

PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o, guziec Smile nice to read you Smile

guziec napisał:
Teraz na nowej uczelni czuj? si? ju? jak kompletny
"a?tsajder", bo o muzyc?, któr? lubi? mog? porozmawia? ju? tylko z moimi dwoma nauczycielami. nikt inny nie rozumie, co ja do nich rozmawiam.


btw czy jako wielbicielka lodzi studiujesz w tym priekrasym miescie? Smile

guziec napisał:
Suma summarum s?uchanie muzyki to nr.1 na mojej li?cie "sensów ?ycia". Nie ma niczego, co sprawia?oby mi wi?ksz? przyjemno??.


ta daaaam! wyczerpuje temat Smile
_________________
when the music's over, turn off your calculator.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
guziec
CfO Beton


Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 3379
Skąd: Zewsz?d

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

btw: takie czekanie na "faz?" ma jednak i swoje z?e strony. Riverside le?akowa? sobie u mnie przez rok po dobiucie. No, ale lepiej pó?no ni? wcale.

trainman napisał:

btw czy jako wielbicielka lodzi studiujesz w tym priekrasym miescie? Smile



Nope. Zawia?o mnie do Przemy?la. W "okolice" przyje?d?am tylko na wakacje.

//Koniec offtopa
_________________
Not dissing SW because it's too mainstream
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Weepi
bywa


Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 69
Skąd: Dziura

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeanalizowa?am swoje ?ycie o jakie? siedem lat wstecz i dosz?am do wniosku, ?e przez ?aden z siedmiu etapów nie przesz?am, cho? mo?e mia?am krótkie fazy nieco podobne do Nostalgii i Krucjaty. Mam nadziej?, ?e nie wynika z tego i? mnie sie tylko wydaje, ?e ja jestem mi?o?niczka muzyki;).
Przyznam si? bez bicia- nigdy nie kupi?am sobie sama p?yty, kilka lat temu zdarza?o mi sie wydac dwie dychy miesiecznie na kasety ale prawda jest taka, ?e jedna p?yta, na jakiej mi zale?y kosztuje tyle co jedyne trzy pary spodni jakie posiadam razem wzi?te . Faktem jednak jest, ?e na pytanie, co bym zrobi?a z g?ówna wygrana w tota odpowied? moja brzmi : Odseparowa?abym sobie w mieszkaniu pokój audiofilski ze sprz?tem wysokiej klasy i trzema ?cianami zabudowanymi pó?kami z CD Smile
Pozdrawiam, rozmarzona i wiecznie sp?ukana Smile
_________________
Radioactive Toy Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
*marmo
ma gadane


Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 938
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Weepi"] Odseparowa?abym sobie w mieszkaniu pokój audiofilski ze sprz?tem wysokiej klasy i trzema ?cianami zabudowanymi pó?kami z CD Smile
[/quote]

znaczy si?: WSZYSTKO Z TOB? W NAJLEPSZYM PORZ?DKU Smile
bycie fanem muzyki ma raczej niewiele wspólnego z posiadaniem jakiejs ilo?ci CD... ale z ch?cia jej sluchania (mysle nawet ze bardziej niz jej poznawania - ale to moja osobista dygresja)

To ze teraz nie masz kasy nie znaczy ze nied?ugonie bedziesz mia?a i pytanie czy wtedy bedziesz mia?a przyjemno?? z zakupienia sobie ulubionego albumu.

W dzisiejszych czasam, w erze internetu i mp3, coraz mniej maniaków starej daty, a coraz wiecej kolekcjonerów muzyki "na kilogramy", którzy zbieraj? i przegrywaj? wszystko jak idzie.

A ja wole swoja (mniejsz? lub wieksza kolekcj?) i ten piekny momnet odpakowania nowego nabytku i zapach swiezutkiej plyty Smile
_________________
//szef szefów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
trainman
CfO Beton


Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 1732
Skąd: wawa/jezow

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marmo napisał:
A ja wole swoja (mniejsz? lub wieksza kolekcj?) i ten piekny momnet odpakowania nowego nabytku i zapach swiezutkiej plyty Smile


swieta prawda, szefie. ja bardzo, bardzo powoli staram sie nadrabiac, co znaczy ze mniej wiecej na 3-4 plyty na 2 miesiace moge sobie pozwolic Smile w sensie orginalne. ale potwierdzam - dreszcz ekscytacji towarzyszacy zdejmowaniu folijki jest czyms pieknym Smile
_________________
when the music's over, turn off your calculator.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
ninu?
CfO Beton


Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 4182

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marmo napisał:


A ja wole swoja (mniejsz? lub wieksza kolekcj?) i ten piekny momnet odpakowania nowego nabytku i zapach swiezutkiej plyty Smile


I zdrapywania dziesi?tek naklejek reklamowych Mr. Green
_________________
All your life you were just waiting for this moment to arrive...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Splot
CfO Beton


Dołączył: 06 Lut 2005
Posty: 1671
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I ?apania wylatuj?cych z pude?ka, wy?amanych z?bków trzymaj?cych p?yt? na miejscu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Nazgul
CfO Beton


Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 2773

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I wk?adania z powrotem rozk?adanej ok?adki, która nijak nie chce z powrotem powróci? na dawne miejsce Smile w wyniku czego traci ona pierwotn? faktur?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i problemów z wyci?gni?ciem ksi??eczki, która zawsze jest hamowana przez takie dwa dingsy na ko?cu plastikowej klapki Smile
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
ninu?
CfO Beton


Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 4182

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez co zawsze strz?pi sie ona przy brzegach i brzydko wygl?da...
_________________
All your life you were just waiting for this moment to arrive...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marmo napisał:

A ja wole swoja (mniejsz? lub wieksza kolekcj?) i ten piekny momnet odpakowania nowego nabytku i zapach swiezutkiej plyty Smile


O, admin si? pojawi? na forum!
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> # o wszystkim i o niczym# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group