Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Flowermouth
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #no-man#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ninu?
CfO Beton


Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 4182

PostWysłany: Sob Wrz 26, 2009 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam ten sam dylemat. Tylko ?e dzi? akurat s?ucha?em Flowermouth;)
Natomiast miejsce najs?absze jest obstawione Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
DarkMoonlight
bywalec


Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 156
Skąd: Nowy S?cz

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Flowermouth by?o u mnie na drugim miejscu, je?li chodzi o p?yty No-Man i d?ugo si? trzyma?o tej pozycji. Dzi? wskoczy?o na pierwsze, mo?e i bardziej popowa, kto o to dba? Mo?e i mniej melancholijna? No to co, ale jedno jest pewne, ona urzeka ca?ym swym pi?knym. Zaczynaj?c od przepi?knej ok?adki, chyba jedna z ?adniejszych jakie widzia?em, g?os Lisy Gerrard w Simple. Niestety nie s?ysza?em dwóch bonusów i nie wiem jak si? maj? do albumu, ale powiedzcie co? wi?cej na ich temat: Angeldust i Born Simple.
Flowermouth dostaje ode mnie mocne 5,5, bo do szóstki troszk? brakuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
let_there_be_rock
ma gadane


Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 581
Skąd: Z Zadupia

PostWysłany: Pią Wrz 23, 2011 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Par? lat temu wzi??em ze sob? ?wie?o kupion? Flowermouth i poszed?em na jesienny spacer w pi?kny dzie?. Kiedy w??czy?em album (z discmana) wszed?em do parku, przez który sz?a d?uga ?cie?ka dla spacerowiczów. ?cie?ka, jak i ca?y park wówczas by? us?any pi?knymi li??mi, a po tej ?cie?ce sz?o si? jak po pi?knym z?otym dywanie. Wtedy zacz??y si? pierwsze elektroniczne d?wi?ki "Angel Gets Caught In The Beauty Trap" i totalnie odpad?em. Kopara opad?a mi do samej ziemi. Szed?em parkiem wzd?u? rzeki, ws?uchiwa?em si? i zachwyca?em tymi widokami, a klimat samego utworu, ?piew Tima, trzy ?agodnie przechodz?ce po sobie solówki tr?bki, saksofonu i gitary rozbroi?y mnie totalnie.

To by? mój pierwszy kontakt z No-man, a ten album i szczególnie ten utwór zawsze mi si? kojarz? z tamtym spacerem i jesieni?, oraz z... tak? pozytywn? melancholi?. Jak jesie? to No-man, no... mo?e jeszcze David Sylvian Wink.
_________________
"There is only one movement and that is perpetual motion" Francis Picabia 1912
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2011 0:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sylvian to dla mnie zawsze pó?ne lato Wink
Ale zawsze mnie zadziwia?o jak to p?yty si? ludziom w g?owach uk?adaj? wg. pór roku. Dla mnie Flower to p?yta wybitnie wiosenna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SmartKideo
ma gadane


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 903
Skąd: stamt?d

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2011 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na jesie? wybitne to jest Monotheist Celtic Frost Smile
?adna inna p?yta tak nie ryje mózgu podczas wieczornych spacerów parkiem/lasem Smile

a przepraszam, jest jeszcze jedna, Zoon Nefilim
moc i pot?ga
ale przepraszam ?e tak offtopuj? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2011 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mia?em sprawdzi? w akcji ta pierwszš, ale par? minut przed wyj?ciem pad?o scišganie. Mówi si? trudno Wink

let_there_be_rock napisał:
Par? lat temu wzi??em ze sob? ?wie?o kupion? Flowermouth i poszed?em na jesienny spacer w pi?kny dzie?. Kiedy w??czy?em album (z discmana) wszed?em do parku, przez który sz?a d?uga ?cie?ka dla spacerowiczów. ?cie?ka, jak i ca?y park wówczas by? us?any pi?knymi li??mi, a po tej ?cie?ce sz?o si? jak po pi?knym z?otym dywanie. Wtedy zacz??y si? pierwsze elektroniczne d?wi?ki "Angel Gets Caught In The Beauty Trap'


Przetestowa?em dzisiaj "Flower" na pó?nopopo?udniowym spacerze (niewzruszony tym, ?e wi?cej by?o w parku dresów ni? drzew).
?adnie si? s?ucha?o, ?adnie podziwia?o zachód s?o?ca. Zw?aszcza mi?o zrobi?o si? na "Animal Ghost". no-man to jednak no-man, nie ma lepszej muzy do podbicia melancholijnego nastroju Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MenOfffWood
bywalec


Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 317
Skąd: Bad Salzbrunn

PostWysłany: Sob Maj 31, 2014 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kwietniu min??o 20 lat od wydania Flowermouth, rzadko wyci?gam z pu?ki wersj? winylow? do ods?uchu ale dzisiaj taka okazja jest wi?c winyl ju? l?duje na talerzu.......pierwsze d?wi?ki Angel gets caught in the beauty trap z charakterystycznym delikatnym szumem winyla i to popo?udnie nabiera zupe?nie inne barwy, ta p?yta zawsze wp?ywa?a na mnie koj?co.
Ponadczasowy album i trudno uwierzy? ?e stukn??a ju? mu 20stka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Sob Maj 31, 2014 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A za dwa lata no-man sko?czy (poniek?d) 30 lat. Flowermouth jest idealne na wiosn? chocia? robi si? ju? pó?no i chyba cz??ciej b?d? teraz wraca? do Schoolyard Ghosts. Ale kwietnia bez Flowersów sobie nie wyobra?am.
_________________
dissing Steven Wilson 2013 - 2017
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Milo
bywa


Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 87
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Nie Cze 01, 2014 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to ka?dy inaczej czuje muzyk?. Dla mnie Flowermouth (mimo kwiecisto?ci ok?adki) to ?rodek zimy, wtedy do niej wracam.
W kwietniu s?ucham Hogarth/Barbieri Wink
_________________
"The ascent to your heaven; spending days in the trees..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #no-man# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group