Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
David Gilmour
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #by?em na...#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Pią Sie 26, 2011 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

5 lat temu uzna?em, ?e na lepszym koncercie ju? nigdy nie b?d?. Póki co nie pomyli?em si?.
_________________
dissing SW, simply
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Wto Sie 30, 2011 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

By? to koncert z by? mo?e najlepszym afterparty na jakim kiedykolwiek by?em Wink pzdr Mikael, ninu?, guziec, arczi Mr. Green
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Lewy
ma gadane


Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 572
Skąd: Ole?nica

PostWysłany: Sro Sie 31, 2011 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to do?o?? i swoje - to by? na pewno koncert z najlepszym d?wi?kiem, na jakim by?em.
_________________
no neurosis, no psychosis, no psychoanalysis and no sadness
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Nie Gru 02, 2012 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zajebi?cie Smile
Teraz boty gadaj? ze sob?, nied?ugo ca?y Cfelów b?dzie si? sk?ada? z botów.
Nie ma na to ?adnych blokad?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Nie Gru 02, 2012 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zalew nie jest tak du?y, by nie móc go powstrzyma? r?cznym banowaniem konta i usuwaniem postów. Problem w tym, ?e z aktywnych modów/adminów pozosta? jeno Mikael, który albo straci? zapa? do forum, albo czas mu zwyczajnie nie pozwala na pilnowania tego co tu si? dzieje.
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Nie Gru 02, 2012 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co si? sta?o z Gu?cem (Gu?czyni??)?
Bo, ?e Marmo ju? nie zagl?da to si? przyzwyczai?em.
Mo?e warto od?wie?y? sk?ad.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Nie Gru 02, 2012 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je?li ktokolwiek b?dzie mia? jeszcze kontakt z Gu?cem, to w?a?nie Mikael. Wink Marmo, to wiadomo, odci?? si? dawno. Forum posrali jeszcze Trainman i Malkav. To chyba ca?a lista ludzi z uprawnieniami do banowania Wink


Jeszcze do niedawna by?o tak, ?e Guziec z Mikaelem utrzymywali serwer, domen? itd. W sumie nie wiem jak to dalej b?dzie s? rozwija? Razz
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
SmartKideo
ma gadane


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 903
Skąd: stamt?d

PostWysłany: Nie Gru 02, 2012 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i ?eby nie sko?czy?o si? tak jak z krainanin
znikn?li admini i forum pad?o na pyszczek Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Nie Gru 02, 2012 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat marmo zagl?da tutaj co par? miesi?cy. Mikael nawet cz??ciej.
Warto by si? do kogo? z nich odezwa? (Liki, skoro ju? rozpocz??e? w?tek...). Przyda?oby si? przekaza? uprawnienia do adminowania/moderowania komu? wci?? aktywnemu ze starszej ferajny.

Mo?na by jeszcze pomy?le? o wprowadzeniu sk?adek forumowych. Temat nigdy nie by? chyba poruszany (przynajmniej od kiedy tu jestem), a my?l?, ?e powinien. Bo o ile rozumiem, kto? co roku ?o?y x z? z w?asnej kieszeni, by?my mieli poletko dla naszych dyskusji.
Osobi?cie nie mia?bym nic przeciwko, by?my co roku dobrowolnie zrzucali si? op?acaj?cemu serwer po 5 z?. My?l?, ?e kilka-kilkana?cie osób szarpn??oby si? na takie samoopodatkowanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hien wspomnia?, ?e dla niego najlepszym koncertem by? No-Man. Dla mnie pozostaje David Gilmour. Utwierdzi?em si? teraz, jak po raz pierwszy od d?u?szego czasu przes?ucha?em/obejrza?em jego wydawnictwa, zw?aszcza "Live in Gda?sk". I nic nie wskazuje na to, by jaki? koncert mia? to zmieni?. Powiedzmy, ?e muzycznie jaki? koncert móg?by mu dorówna?. Ale w Gda?sku to nie by? koncert tej jednej chwili, to by?o podsumowanie kilku lat dorastania, wype?nionego Floydami (pod k?tem rozwoju gustu muzycznego chyba najwa?niejszy okres w ?yciu ka?dego). Dlatego tylko wykonawca, którego darz? tak du?ym uznaniem i s?ucham od dawna, móg?by to przebi?. A nikt taki za bardzo ju? nie wchodzi w gr?. King Crimson? To ju? zamkni?ta historia. Kate Bush? Nawet je?li, to nie b?dzie tamta Ka?ka z lat 80. Yes z Jonem Andersonem? Nawet gdyby Jon powróci?, nie s? ju? w stanie. Mike Oldfield z pierwszymi 4 p?ytami? W?tpi?, chocia? tu jest cie? szansy.
Podobnie Roger Waters. Widzia?em "The Wall" teraz i dwa lata temu i to by?y bardzo dobre przedstawienia, z momentami wzruszenia. Jednak ust?powa? Davidowi. Zw?aszcza muzycznie. Gdyby odrze? to przedstawienie z ca?ej sceografii i wizualizacji, to niewiele by zosta?o. Dlatego nie do ko?ca rozumia?em, dlaczego ludziom tak zale?a?o na koncertach Pink Floyd z Watersem. Muzycznie warto?ci dodanej na pewno nie stanowi?. To David przede wszystkim odpowiada? za brzmienie PF. To udowodni? w Gda?sku i na tym te? polega?a moc tamtego koncertu - bardzo oszcz?dna oprawa wizualna, obroni? si? sam? muzyk?.
Dlatego od 7 lat po ka?dym koncercie mog? co najwy?ej powiedzie?: by?o dobrze, bardzo dobrze, rewelacyjnie wr?cz. Ale to jednak nie to, co w Gda?sku.
Co mnie zastanawia, to absencja Gilmoura. Najpierw od trasy "The Division Bell" do "On An Island" trzeba by?o czeka? blisko 12 lat (z ma?ym akustycznym przerwynikiem). Od koncertu w Gda?sku na scenie by? w sumie z godzin?. Z jednej strony mam do niego szacunek, ?e nie trwoni legendy PF i nie wyst?puje na ka?dych do?ynkach*, a z drugiej troch? szkoda, bo na pewno mia?by jeszcze to i owo do powiedzenia (na "Metallic Spheres" dowiód?, ?e nie tylko w rocku progresywnym). Ma do?? popularno?ci? Nie lubi wyst?powa?? Chce cieszy? si? rodzin??
Zapowiada?, ?e nie b?dzie trzeba tyle czeka?, bo jeszcze z "On An Island" mu bardzo du?o materia?u zosta?o i wystarczy, ?e co? z odrzutów poprawi (Manzanera chcia? to pocz?tkowo jako 3 p?yty z tego robi?) i cisza. Chyba wszyscy zapomnieli, ?e z sesji "The Division Bell" te? obiecywano swego czasu ambientow? (!) p?yt? z odrzutami, gdy? du?o dobrego materia?u nie zmie?ci?o si? na p?yt?.
Przy okazji przeczyta?em te? wywiady z Gilmourem, jakie si? ukazywa?y w 2006 i 2008 (po "Live in Gda?sk"). I jak daleko Weissowi do Kaczkowskiego.

* Ciekawi mnie, jakie propozycje odrzuci? przez te lata. Czy na przyk?ad zaproponowano mu zagranie na otwarciu/zamkni?ciu Igrzysk w Londynie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapewne tak, ale Gilmour ostro?nie wybiera te imprezy.
Co do Gda?ska to u mnie czego? zabrak?o do szczytu, mo?e blisko?ci bo sta?em daleko, a scen? zas?ania? mi namiot z konsoleta. Muzycznie by?o idealnie od pocz?tku do ko?ca. On an island uwielbiam w ca?o?ci, a na dobór flojdzizny raczej nie mo?na by?o narzeka?. Zw?aszcza zako?czenie High Hopes wybija?o w ziemi?, na Division bell tour nie dobili do takiego poziomu. Podobnie jak Pieniek wychowywalem si? z flojdami w eterze, znaczenie emocjonalne jest rzeczywi?cie olbrzymie i definiuje takie koncerty we wspomnieniach, zw?aszcza, ?e by?em tam z ojcem, który mi t? muzyk? pokaza? i nauczy? s?ucha?. My?l?, ?e top3 zdecydowanie. Polacy mieli ogromne szcz??cie, raz, ?e ten koncert tak na prawd? nie mia? prawa si? odby? w normalnych okoliczno?ciach, a dwa, ?e to by? absolutnie ostatni koncert Ricka Wrighta. Po jego ?mierci jakikolwiek sens reaktywacji PF, nawet na tras?, przesta? dla mnie istnie?. Co do braku aktywno?ci Gilmoura to mam wra?enie, ?e podobne podej?cie ala Waters czyli "nie ma powodu wydawa? nowej p?yty". Metallic Spheres to by? ?rednio udany eksperyment, Gilmoura niewiele, a The Orb si? raczej nie wysilili. Jak wiadomo koncertowy sk?ad sporo jamowal, mo?e kiedy? us?yszymy wi?cej ni? barn jam 166, 192, 121 (te liczby robi? wra?enie). Mam nadziej?, ?e co? jeszcze wyda bo jednak m?odszy nie b?dzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Watersem jest moim zdaniem zupe?nie na odwrót. W latach 90. w istocie niezbyt si? napracowa?. Jednak od '99 grywa niemal co roku po kilkadziesi?t koncertów.
I zastanawia mnie, co dalej. Bo z "The Wall" mo?e w?a?ciwie do ko?ca ?ycia je?dzi? i je?dzi?. Hale wielko?ci ?ódzkiej Areny co roku by zape?nia?. Ale w tym roku chyba si? zako?czy. I albo na emerytur? albo kolejna trasa. Ale musia?oby to by? co? równie spektakularnego, a z TDSOTM ju? je?dzi?.
Marzy?bym o trasie z Gilmourem (jednak nie pod szyldem PF) promuj?cej bardzo przeze mnie cenione "The Final Cut", bo by?a to jedyna p?yta, z któr? Floydzi nie koncertowali. I nie by?oby ujmy dla Wrigta, bo on nie by? wtedy w zespole. Ale to nierealne.

Z nagrywaniem p?yty te? odmiennie ni? David. Od lat mówi, ?e nagrywa, chcia?by nagra?, ju? ko?czy, publikuje pojedyncze utwory. Ale na gadaniu si? ko?czy. Bo wie, ?e "Amused to Death" jest genialne, a on nie jest w stanie ju? si? wznie?? na taki poziom. David z kolei sprawia wra?enie, ?e móg?by od niechcenia wyda? 5 p?yt, tylko mu si? nie chce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@likipiki
Site Admin


Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 7693
Skąd: Racibórz / Kraków

PostWysłany: Pią Sie 30, 2013 0:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Amused to Death" genialne? Dobre, heheh Smile
_________________
raciborsko-starogardzki piwno-wódkowy front walki z piknikami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
@Hien
Site Admin


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 5002
Skąd: ?ód?

PostWysłany: Pią Sie 30, 2013 0:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gilmour si? zrobi? mocno pro rodzinny, typowe angielskie ?ycie gdzie? na wsi.
Dzieciaki podrosn? to mo?e zdecyduje si? co? wyda? i po raz ostatni objechac ?wiat. Polly na bank podrzuca mu jakie? teksty, a Strstocaster te? si? raczej nie kurzy. Problem w tym, ?e nic z tego nie wychodzi poza to jego morskie studio. A co do trasy Final Cut to te? jestem za, ale niekoniecznie z Gilmourem, z reszt? on si? na to nie zgodzi. My?l?, ?e TFC w ca?o?ci (final zdarl by pape z ka?dego dachu) i druga cz??? z ciekawostkami (ze wskazaniem na Animals) by?oby dobrym materia?em na ostatni? tras?. Najsmieszniejsze, ?e z przyzwyczajenia nie mówimy nawet o Masonie, który kompletnie siedzi "pod sto?em".
Powrót do góry
Zobacz profil autora
@Pieniek
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 2426

PostWysłany: Pią Sie 30, 2013 1:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te jego najm?odsze dzieci to ju? chyba jednak doros?e s? albo blisko tego.

Mason je?dzi sobie samochodami i nie widz? powodu, by mu w tym przeszkadza?. Na trasie TDSOTM by? z Watersem. Nie wiem, czy na "The Wall" Roger go nie zaprosi?, nie podo?a?by technicznie czy po prostu nie chcia?o si? mu. W sumie fajnie by?oby go zobaczy?, chocia? bardziej ze wzgl?du na nazwisko ni? wyj?tkowy styl czy wyrafinowane solówki. Sorry Nick, ale najwi?kszym po?ytkiem z Ciebie po wydaniu TDSOTM by?y ró?ne zabiegi koncyliacyjne (kluczowa rola przy przekonaniu Gilmoura i Watersa do zagrania na Live 8 ) i napisanie ksi??ki.

Dla mnie esencj? TFC s? solówki Gilmoura.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #by?em na...# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group