Strona główna CfO
Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree Forum Porcupine Tree
 
Recordings
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #dysputy o LP#
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ninu?
CfO Beton


Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 4182

PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 20:41    Temat postu: Recordings Odpowiedz z cytatem

Przeklejam z dzia?u teraz s?ucham bo zda?em sobie spraw? ?e nie by?o jeszcze tematu o TAKIEJ p?ycie.


Porcupine Tree [recordings]


S?ucham sobie trzeci raz i po prostu rozp?ywam si? nad geniuszem tej p?yty.
Nawet mi si? nie chce pisa? o wielko?ci takich kawa?ków jak "Buiyng new soul" czy "CFO". Ale ile tam si? dzieje dobrego poza nimi dwoma! Cudownie rozimprowizowane "Untitled", które (a zaryzykuj?) przebija najlepsze momenty Metanoi, mo?e dlatego ?e jest w nim du?o wi?cej ciep?a ni? w lodowatych przestrzeniach tamtego albumu. "Dissapear" - z pi?knie chwytliw? solówk?, jak dla mnie ?cis?a czo?ówka piosenkowych rzeczy Stevena Wilsona, zaczynaj?ce si? plemiennymi kot?ami "Ambulance Chasing" przeradzaj?ce si? pó?niej w kolejn? genialn? improwizacj? (ech ?e te? nie graj? takich rzeczy na koncertach). Urzekaj?ce (to chyba jedyne co przychodzi na my?l) "In formaldehyde". No i na koniec dwie rzeczy.
Niesamowicie koj?ce "Oceans have no memory"...Ca?o?? gitarowego geniuszu Wilsona zamkni?ta w 3 minutach hipnotyzuj?cych akordów.
I "Even Less". W bardzo osobistej dla mnie wersji.
And I had a stupid dream that I could change things
I robi si? jako? cz?owiekowi dziwnie na sercu...
Arcydzie?o melancholii...
Za to jedyne nie lubi? tej p?yty. Dostarczaj?c wra?e? niemal nieziemskich zawsze niszczy mi dobry nastrój. Cudowne lekarstwo na optymizm.


Dzi?kuj? Ci Steven za objaw geniuszu.


* ta p?yta jest tak dobra ?? nawet wci?ni?te jak miedzy wódk? a zak?sk? Access Denied wydaje mi si? udanym utworem

_________________
All your life you were just waiting for this moment to arrive...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
LordBart
ma gadane


Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 621
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja pierwsza p?yta porków. Kupi?em zupe?nie w ciemno, wystarczy?y zapewnienia wujka o ?wietno?ci tego zespo?u. Zakocha?em si? od razu, od pierwszych d?wi?ków klawiszy w Buing New Soul, który za razem jest jednym z najpi?kniejszych utworów jakie dane mi by?o us?yszec. Od In Formaldehyde nie mog?em oderwac si? przez miesi?c. 13 minutowa wersja Even Less poprostu powala.
Recordings s?ucham w?a?ciwie tylko w nocy, gdy w domu jest cisza, takie kawa?ki jak Cfo i Untitled zyskuj? dodatkowy wymiar. Ambulance Chasing to równie? jeden z najlepszych porkowych numerów, ach to wej?cie które zawsze przyprawia mnie o ciarki i solówka (chyba) udziwnionego elektronik? saksofonu, a pó?niej zadziorna gitara(najnowszy miks z dodatkowego cd stupid Dream brzmi poprostu zajebi?cie na kinie domowym rodziców Smile )
Moim zdaniem p?yta ta nie ma s?abych momentów. Nawet Acess denied jest genialne, jak dla mnie niesamowity shizofreniczny nastrój.

Za ka?dym razem kiedy s?ucham czuje to dziwne "zwieszenie" umys?u.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Agher
CfO Beton


Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 1691
Skąd: Bia?ystok

PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podpisuj? si? pod tym co powiedzia? Ninu?, za wyj?tkiem fragmentu o Access Denied. Bo to akurat wa?na piosenka dla mnie. I zawsze mnie sie podoba?a. Zmiksowany wokal, te klawisze, perkusja. Lubi? t? piosenk?.

Oczywi?cie to najs?absza pozycja na Recordings ale mimo to wszystko jest wspania?a i rewelacyjna.

A recordings... cie?ko czasem by?o by bez niej prze?y?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
guziec
CfO Beton


Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 3379
Skąd: Zewsz?d

PostWysłany: Wto Gru 12, 2006 1:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na dzie? dzisiejszy moja ulubiona i chyba nic tego d?ugo nie zmieni.

Za wp?dzaj?ce w depresj? Buying New Soul.
Za produkcj?, która podobnie jak na ?arówie, pozwala zbli?y? si? do zespo?u.
Za cudowne zgranie muzyków, którzy po prostu ciesz? si? wspólnym graniem i muzyk?, której okazuj? szacunek i nie niszcz? zb?dnymi popisami.
Za zestaw hipnotyzuj?cych i wci?gaj?cych melodii i motywów.
Za urzekaj?c? melancholi? i smutek CfO.
Za powód? emocji, my?li i uczu? które do?wiadczam s?uchaj?c tej p?yty (zw?aszcza CfO)
Ale przede wszystkim za Najbardziej Relaksuj?cy Kawa?ek ?wiata, na samym ko?cu.

Tyle radochy zawarte na jednej srebrnej p?ytce Wink

Dzi?ki Steve Smile
_________________
Not dissing SW because it's too mainstream
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Wto Gru 12, 2006 1:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za Chrisa, za ostatnie chwile pi?knego Porcupine Tree, niczym ostatnie dni lata przed nadej?ciem jesiennej szaro?ci, taka pere?ka na po?egnanie z tym najpi?kniejszym okresem zespo?u, ostatnia jak na razie p?yta PT któr? kocham.

No tylko Access Denied zawsze skipuj?, wnerwia mnie ten kawa?ek, nic nie poradz?.
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
guziec
CfO Beton


Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 3379
Skąd: Zewsz?d

PostWysłany: Wto Gru 12, 2006 1:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za Chrisa - racja. Smile

Najpi?kniejszy okres w historii zespo?u - zgadzam si?, ale to wcale nie oznacza, ?e to co przysz?o pó?niej jest do kitu.
_________________
Not dissing SW because it's too mainstream
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Wto Gru 12, 2006 2:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie jest. I to jest moje subiektywne zdanie, do którego nikogo przekonywa? nie zamierzam. Cho? IA tak w po?owie bardzo fajna, to jednak ju? nie to samo, a Deadwing...

nie, na tego offtopa to ju? nie mam si?y
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
ninu?
CfO Beton


Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 4182

PostWysłany: Wto Gru 12, 2006 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

guziec napisał:
Za Chrisa - racja. Smile

Najpi?kniejszy okres w historii zespo?u - zgadzam si?, ale to wcale nie oznacza, ?e to co przysz?o pó?niej jest do kitu.


Guziec musisz zacznyna??
Zauwa?y?em dziwn? prawid?owo??. Najpierw jaki? zapalony fan okresu Gavinowskiego wytknie jaki? niuans w czyjej? wypowiedzi, a nast?pnie z dum? po paru postach powie ?? my si? powtarzamy, ?e my tylko jedziemy po Stefanie i w ogóle nie znamy na dobrej muzyce.
Ko?cz pan wstydu oszcz?d?.
Ja te? nie mam si? na takie offtopy.
eot z mojej strony.


A dzi? zrobi? sobie kolejny dzie? z Recordings.
To nic ?e troszeczk? mnie do?uje. Ale par? mi?ych wspomnie? pozostaje.
Zw?aszcza z pierwszym d?wi?kami Buying new soul.
-Dlaczego nie oddychasz kochanie?
-Bo ta muzyka...
-Przytul si? prosz?...

Ech Wink
_________________
All your life you were just waiting for this moment to arrive...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Buczyslawa
bywalec


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 139
Skąd: Gda?sk

PostWysłany: Wto Gru 12, 2006 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Recordings..przyznam si? ?e do?? niedawno j? odkry?am j?zor Teraz jest na porkowym podium za "Buying New Soul" (mog? s?ucha? 100razy pod rz?d i si? nie znudzi) i "Ambulance Chasing"

i b?c Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora
guziec
CfO Beton


Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 3379
Skąd: Zewsz?d

PostWysłany: Wto Gru 12, 2006 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ninu? napisał:

Guziec musisz zacznyna??
Zauwa?y?em dziwn? prawid?owo??. Najpierw jaki? zapalony fan okresu Gavinowskiego wytknie jaki? niuans w czyjej? wypowiedzi, a nast?pnie z dum? po paru postach powie ?? my si? powtarzamy, ?e my tylko jedziemy po Stefanie i w ogóle nie znamy na dobrej muzyce.
Ko?cz pan wstydu oszcz?d?.
Ja te? nie mam si? na takie offtopy.

Sorry, ale znowu ?le zinterpretowa?am czyj?? wypowied?. Nój umys? ju? nie pracuje z powodu zm?czenia. Obiecuje, ?e dopóki si? porz?dnie nie wy?pi? (na co w najbli?szych dniach si? nie zanosi :/ ) obiecuj? nie pisa? nic powa?niejszego, bo znowu dam plam? Confused
_________________
Not dissing SW because it's too mainstream
Powrót do góry
Zobacz profil autora
marcolphus
bywalec


Dołączył: 03 Sie 2005
Posty: 243
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na swoim blogu napisa?em m.in. takie co?:

"Sk?adanka naprawd? ca?kiem zgrabna, cho? przewa??j? utwory do?? spokojne (Buying New Soul, Cure for Optimism, Untitled, Disappear, In Formaldehyde, Even Less). Niektóre s? bardzo pi?kne (zw?aszcza Buying New Soul i Untitled), niektóre niestety takie sobie (Access Denied czy Oceans Have No Memory), a reszta nie schodzi poni?ej Porkowego poziomu. Oczywi?cie ca?y czas s?ycha?, ?e nie bez powodu nie znalaz?y si? one na regularnych albumach - brakuje im "tego czego?". Ale s?ucha si? tego ca?kiem przyjemnie."

I dodam jeszcze, ?e Recordings jest o niebo lepsze ni? Stupid Dream i Lightbulb Sun razem wzi?te.
_________________
http://codringher.blogspot.com - What Codringher Owns
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Borsuk
nowicjusz


Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 21
Skąd: z cyga?skiego lasu

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Recordings...

Có?, mam ró?ne sprzeczne odczucia co do tej p?yty... bo przecie? Buying New Soul to jedna z najlepszych rzeczy, jakie Wilson napisa? (BTW fantastyczne wykonanie na Arriving Somewhere..., poza kompletnie po?o?on? solówk? w wykonaniu Wesley`a) ... bo Disappear zawsze wprawia mnie w dobry humor ?wietn? melodi? i takim fajnym luzem... bo jest tu miejsce na improwizacje, d?ugie kompozycje, czyli to co w PT najlepsze....
Ale z drugiej strony po genialnym BNS nast?puje taki koszmarek jak Access Denied, który rozwala w drobny mak ca?y nastrój wytworzony przez poprzednika... poza tym to jednak tylko sk?adanka, i brak mi spójno?ci, jak? znale?? mo?na na regularnych albumach PT... A na dok?adk? Even Less... fantastycznie ?e w d?ugiej wersji, ale... mo?e si? komu? nara??, bo dla mnie Even Less jest pi?kne, ale Even Less jest ju? dla mnie piekielnie nudne!! I za ka?dym razem jak ?aduj? Recordings do odtwarzacza mp3, to Even Less z premedytacj? pomijam!! Smile Tak wi?c mieszane uczucia, co nie zmienia faktu ?e to najlepszy sk?adak z odrzutami, jaki s?ysza?em Very Happy
_________________
K**a.K**a.K**a
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stalker and parsival
CfO Beton


Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 6855

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do Access pe?na zgoda, koszmarny kawa?ek, ca?a reszta cudowna, Even Less mo?e faktycznie ju? si? ogra?o i powinni wrzuci? tu wersj? z alternatywnym tekstem ale pozosta?e utwory przepi?kne.
_________________
Now is the time to relaunch the dream weapon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Crimsoid
ma gadane


Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 664
Skąd: ?e znowu

PostWysłany: Czw Gru 21, 2006 15:27    Temat postu: Re: Recordings Odpowiedz z cytatem

ninu? napisał:

Niesamowicie koj?ce "Oceans have no memory"...Ca?o?? gitarowego geniuszu Wilsona zamkni?ta w 3 minutach hipnotyzuj?cych akordów.


w?asciwie to jednego akordu, ale to wlasnie ca?y Steven. Minimalizm pe?n? g?b? je?li chodzi o akordy. D9 to praktycznie na kazdej plycie wykorzystuje.
i w najlepszych kawa?kach buduje wokó? niego ca?y klimat - od last chance, przez buying new, czy pure narcotic po nine cats.

to ci dopiero sztuka!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
i?ek
bywalec


Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 113
Skąd: Le?ajsk/Rzeszów

PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

geniusz te plyty przeraza mnie tylko pod jednym wzgledem, teraz Wilson coraz bardziej odbiega od tych klimatow, co znaczy ze czegos podobnego chociaz, nie bedzie mi juz dane uslyszec.. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum CfO - forum Porcupine Tree Strona Główna -> #dysputy o LP# Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 1 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group